НОВИНИ

У Євросуді з прав людини назвали кількість скарг проти України

Станом на 1 січня 2018 року показник України є четвертим серед країн-членів Ради Європи.

Президент Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді повідомив, що в реєстрі ЄСПЛ перебуває 7100 скарг проти України, близько 3800 з яких пов'язані з агресією Росії в анексованому Криму та конфліктом на Донбасі. Про це в четвер, 25 січня, пише Європейська правда.

 

"В реєстрі суду перебуває близько 3800 скарг проти України, пов’язаних із цим (агресією РФ в Криму і на Донбасі – Ред.). Також ми розглядаємо п'ять міждержавних скарг Україна проти Росії", – повідомив Раймонді.

 

Так, станом на 1 січня 2018 року показник України є четвертим серед країн-членів Ради Європи. Зазначається, що в першій трійці – Туреччина (7500), Росія (7750) та Румунія (9900).

 

Кількість справ щодо України, які чекають на розгляд, несуттєво зросла порівняно з попереднім роком, тоді в суді говорили про 3619 справ, де відповідачем є Україна. Натомість кількість скарг проти РФ за той самий період зросла на 50%. Так, торік в реєстрі ЄСПЛ було 160 таких справ, а зараз – 242.

 

Як повідомлялось, у жовтні 2017 року Україна в рамках справи проти Росії подала до Європейського суду з прав людини свою юридичну опозицію у зв'язку з подіями на Донбасі в 2014 році.

 

Раніше Україна подала позов до ЄСПЛ через викрадення дітей-сиріт на Донбасі. Також Україна передала у Євросуд щохвилинний графік захоплення Росією Криму.