НОВИНИ

У Києві 35 мільйонерів подали свої декларації - ДФС

Декларації можна подати до 1 травня 2018 року.

Станом на четвер, 25 січня, у Києві подано 848 декларацій про майновий стан та доходи із загальною сумою задекларованого доходу в понад 236 мільйонів гривень. Про це повідомили у Державній фіскальній службі України (ДФС).

 

Зазначається, що з них – 35 декларацій подано мільйонерами та 393 декларації – на податкову знижку. За поданими деклараціями до сплати належить 3,8 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 0,6 млн грн. військового збору».

 

За словами керівника столичного управління ДФС Людмили Демченко, у нормах щодо декларування доходів громадян відбулись певні зміни.

 

"Перша з них – це зміна форми декларації про майновий стан і доходи. Форму декларації доповнено рядком 10.9.1. В цьому рядку відображається дохід та податкові зобов’язання, які розстрочуються платником податків за прощеним боргом за кредитом, що отриманий таким платником на придбання житла", - зазначила Демченко.

 

Крім того, у 2017 році було внесено зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких скасовано обмеження з розміру суми, сплаченої за навчання, яку платник податку може включити до податкової знижки за наслідками звітного року, а також обмеження щодо навчального періоду за який здійснено таку сплату. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України.

 

До того ж, за результатами 2017 року платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.

 

Також внесеними змінами передбачено, якщо громадянин отримує спадщину або подарунок від члена сім’ї другого ступеня споріднення то такий дохід оподатковується за нульовою ставкою податку.

 

Демченко нагадала, що платники, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, подають її до 1 травня 2018 року.

 

Як повідомлялося, у Дніпропетровській області завершилась кампанія декларування громадянами доходів за 2016 рік, під час якої було нараховано 200 мільйонерів. 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.