НОВИНИ

Справа "Хізб ут-Тахрір". Двох кримських татар переведуть у СІЗО ФСБ

Мова йде про Мусліма Алієва і Емір-Усеїна Куку.

Північно-кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в ході засідання по "справі Хізб ут-Тахрір" відмовив захисникам у всіх їхніх клопотаннях і призначив перше засідання по суті на 31 січня. Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність".

 

"Перше засідання по суті призначено на 31 січня на 10:00. Передбачається, що держобвинувач зачитає обвинувальний висновок. У всіх клопотаннях захисту відмовлено", - сказано в повідомленні.

 

Крім того, за інформацією "Кримської солідарності", постановою суду двох обвинувачених - Мусліма Алієва і Емір-Усеїна Куку - переводять в інше СІЗО (СІЗО 4 при ФСБ м. Ростов-на-Дону).

 

Як уже повідомлялося, 24 січня в Ростові-на-Дону в порушення міжнародних норм проходило закрите попереднє судове засідання у справі "Хізб ут-Тахрір", де РФ намагається обвинуватити затриманих на території анексованого Криму і вивезених у Росію кримських татар у терористичній діяльності. Адвокати подали клопотання про перенесення слухання суду з Ростова до Криму.

 

Як відомо, Муслім Алієв, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Рефат Алімов і Арсен Джеппаров раніше були незаконно звинувачені в терористичній діяльності по так званій "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Міжнародна ісламська політична організація "Хізб ут-Тахрір" називає своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними". Проте організація відкидає терористичні методи і заявляє про несправедливе переслідування з боку РФ. Крім того, захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.