НОВИНИ

Харківські угоди щодо Чорноморського флоту були початком агресії РФ проти України - Парубій

Голова Верховної Ради також заявив, що не контактував і ніколи не мав особистих зв'язків з Януковичем.
Від самого початку свого перебування на посаді президента України Віктор Янукович знаходився під впливом керівництва Російської Федерації (РФ). Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі про державну зраду Януковича.
 

"На моє переконання, від початку (роботи - ред.) Президентом Янукович перебував під впливом політичного керівництва РФ", - сказав Парубій.

 

На його думку, Харківські угоди про продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписані Януковичем у 2010 році, були початком російської агресії.

 

“Харківські угоди, коли були внесені в парламент і голосувалися, це фактично було початком, підготовкою агресії проти України", - заявив Парубій.

 

Він також повідомив, що не контактував і ніколи не мав особистих зв'язків з Януковичем.

 

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент України Віктор Янукович та прем'єр РФ Дмітрій Мєдвєдєв підписали низку угод. Згідно з ними, термін знаходження Чорноморського флоту на базі в Криму, який закінчувався 2017-го, було продовжено ще на 25 років до 2042 року. В обмін на це Україна отримувала в тому числі знижку на природний газ у розмірі до 100 доларів за тисячу кубів.

 

31 березня 2014 року Державна Дума  прийняла федеральний закон "Про припинення дії угод щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" . Рада Федерації схвалила його 1 квітня. 2 квітня президент Росії Владімір Путін підписавфедеральний закон про припинення дії "харківських угод" та низки угод щодо перебування Чорноморського флоту в Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.