НОВИНИ

Україна веде перемовини про спрощення візового режиму з більш ніж 20 країнами — Клімкін

Глава МЗС також анонсував запуск повноцінної роботи системи "Електронна віза" наприкінці березня цього року.

Україна веде перемовини з більш ніж 20 країнами щодо повної лібералізації або часткового спрощення візового режиму для українців. Про це розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін під час прес-конференції.

 

"Зараз ми ведемо такі переговори або щодо повної лібералізації, або щодо спрощення візового режиму з-понад 20 країнами. Сподіваємося за наступні два роки досягнути з ними вирішального прогресу", - сказав він.

 

Водночас урядовець нагадав, що наразі громадяни України, які мають біометричні паспорти, без віз можуть перетинати кордони 85 країн.

 

Читайте також: Візова лібералізація. З ким Україна домовилася про безвіз і спрощення візових вимог у 2017 році

 

Глава МЗС також анонсував запуск повноцінної роботи системи "Електронна віза" наприкінці березня цього року.

 

"Ми буквально кілька днів тому зареєстрували в Мін’юсті наказ щодо створення системи "Електронна віза". Вона вже пройшла перший тест. Зараз вона 4-5 тижнів буде тестуватися в повному обсязі, й ми сподіваємося, що десь наприкінці березня вона повністю запрацює", - зауважив Клімкін.

 

Крім того, він проінформував, що проходить тестування програма "Електронний консул", яка зараз фактично працює для дев’яти закордонних установ, та висловив сподівання, що до кінця року вона запрацює в повному обсязі.