НОВИНИ

У Іспанії суд ухвалив рішення щодо ордеру на арешт Пучдемона

Іспанський суддя відмовився видати ордер.

Іспанський Верховний суд відхилив клопотання прокуратуру щодо ордеру на арешт колишнього лідера Каталонії  Карлеса Пучдемона. Про це в понеділок, 22 січня, пише АР.

 

"Іспанський суддя відхилив клопотання прокурора країни про те, щоб просити владу Данії заарештувати відстороненого каталонського лідера Карлеса Пучдемона", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, прокуратура Іспанії звернулася до Верховного суду за повторним ордером на арешт екс-лідера уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який у понеділок, 22 січня, прибув до Данії.  Зазначимо, що Пучдемон вперше покинув територію Бельгії після того, як з осені 2017 року перебував там через кримінальне переслідування в Іспанії за спробу проголосити незалежність Каталонії.

 

Раніше, 3 листопада 2017 року іспанський суд видав міжнародний європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його союзників, які не з'явилися на засідання Верховного суду в Мадриді. Влада Бельгії підтвердила отримання ордера. Згодом, 5 грудня Іспанський Верховний суд ухвалив рішення про відкликання міжнародного європейського ордеру на арешт колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та ще чотирьох екс-міністрів регіону.

 

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Згодом, сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

 

21 грудня в Каталонії пройшли позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. За результатами підрахунку голосів перемогу здобили три партії, що виступають за незалежність автономії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.