НОВИНИ

В Україні відзначають День Соборності

У Києві 22 січня відбудеться церемонія урочистого покладання квітів до пам'ятника Шевченку та Грушевському, а на мосту ім. Патона відбудеться акція "День Соборності України".

В Україні 22 січня відзначають День Соборності, приурочений до проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році.

 

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні у місті Хуст, на той час - автономній республіці Чехословаччини. Тоді під синьо-жовтими прапорами відбулась маніфестація місцевого населення.

 

 

Офіційно державне свято встановлене у 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного указу.

 

З 30 грудня 2011 року цього дня відзначався "День Соборності і Свободи України" – Віктор Янукович указом об’єднав День Свободи з Днем Соборності. Однак відповідний указ було скасовано 13 листопада 2014 року президентом Петром Порошенком, а свято було відновлене як День Соборності України.

 

 

Як повідомлялось, у Києві цього дня відбудеться церемонія урочистого покладання квітів до пам’ятника Шевченку та Грушевському за участю керівництва держави та міста. На мосту ім. Патона відбудеться акція "День Соборності України", а на тротуарній частині вулиці Хрещатик (від Європейської до Бессарабської площі) триватиме Всеукраїнська казначейська акція "Об’єднаймо Україну".

 

Також у музеях та бібліотеках Києва відкриють експозиції з історії УНР та ЗУНР, що розкажуть про те, яку роль вони відіграли в процесі здобуття Україною незалежності. 

 

Зазначимо, що у зв’язку з проведенням заходів до Дня Соборності України можливе обмеження руху у центральній частині Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.