НОВИНИ

Щоб пред’явити рахунок. Молдова підрахує збитки від присутності військ РФ у Придністров'ї

Наразі в Придністров'ї незаконно перебувають близько 2000 російських військовослужбовців, яких у Кишиневі вважають окупаційними силами.

Влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки збитків від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років. Про це повідомив спікер молдовського парламенту Андріан Канду в інтерв'ю Latvijas Avize.

 

Рахунок, який можуть пред'явити Москві, за його словами, буде вимірюватися в мільярдах доларів.

 

Як повідомляє місцеве видання NewsMaker, Канду заявив, що в Придністров'ї незаконно перебувають близько 2000 російських військовослужбовців, яких у Кишиневі вважають окупаційними силами.

 

"Російські військові підрозділи становлять загрозу безпеці, оскільки це незаконна військова присутність, така сама, як перебування російської армії в Абхазії, Південній Осетії та Східній Україні", - сказав молдовський спікер.

 

Читайте також: У Молдові відбудеться зустріч голів парламентів країн, які межують із Росією

 

Латвійський журналіст також запитав Канду, чи не збирається молдовська влада пред'явити Росії рахунок і за радянський період. На це спікер відповів, що в Молдові це чутлива проблема, і суспільство розколоте в ставленні до радянського минулого.

 

"Але це правда, що наші люди постраждали від депортацій, голоду та інших злочинів, скоєних комуністичною владою. Можливо, ми ще раз створимо комісію для розрахунку репарацій", - додав він.

 

Нагадаємо, раніше очільник Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Галбур заявив, що Російська Федерація повинна вивести свої війська з території республіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.