НОВИНИ

Пентагон включив Росію до першої п'ятірки загроз безпеці США

Росію, Китай, КНДР і Іран назвали порушниками світового спокою і загрозою для американської безпеки.

19 січня Пентагон оприлюднив нову Національну оборонну стратегію США, яка базується на стратегії нацбезпеки країни, яку раніше підписав президент США Дональд Трамп.

 

"Відтепер не тероризм, а стратегічне суперництво між країнами є головною проблемою для національної безпеки США", - сказано у стратегії.

 

Так, Пентагон назвав Росію, Китай, КНДР і Іран порушниками світового спокою і загрозою для американської безпеки, п’ятою загрозою було названо продовження активності терористичних угруповань.

 

Для протидії загрозам Міноборони США планує зосередитися на трьох основних напрямках: підвищенні боєготовності армії, зміцненні діючих альянсів і реформі самого відомства - для підвищення швидкості роботи апарату.

 

Також у США збираються модернізувати стратегічну авіацію, міжконтинентальні балістичні ракети і атомні підводні ракетоносці. Серед основних напрямків для зміцнення партнерства в тексті документа називається Індо-Тихоокеанський регіон, Близький Схід і НАТО.

 

У США оприлюднили тільки частини з нової Національної оборонної стратегії країни, повний текст документу засекречено. Востаннє така стратегія публікувалася 10 років тому, до цього виходили Національні військові стратегії.

 

Як відомо, раніше президент США Дональд Трамп офіційно представив нову стратегію національної безпеки США, у якій зазначив, що Америка вступає в нову еру протистояння, визначив Росію і Китай противниками та наголосив на необхідності побудови з ними партнерства.