НОВИНИ

Денис Казанський: На Донбасі лишаються популярними політики з українофобськими поглядами

Нинішня ситуація робить дуже ймовірним повторення в майбутньому на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей сценарію 2014 року.

Попри події останніх років, Донбас, як і раніше, багато в чому є проросійським регіоном, де лишаються популярними політики з українофобськими поглядами. Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

 

Він наводить результати закритого соціологічного опитування, яке восени 2017 року провів у Слов’янську місцевий штаб однієї з політичних сил. Містян запитували про їхні політичні вподобання, згідно з якими лідером електоральних симпатій став «Опозиційний блок». На виборах за нього готові віддати голоси 23,9% слов’янців. Друге місце посідає інша проросійська та популістська партія «За життя», яку очолює Вадим Рабінович 14,4%.

 

У підконтрольній Україні частині Луганської області, згідно з опитуванням, проведеним у травні 2017 року обласним відділенням Комітету виборців України, на виборах президента 25,7% респондентів проголосували б за Юрія Бойка, а 24,7% — за Вадима Рабіновича. У партійних рейтингах також домінують проросійські популісти. Опозиційний блок здобув 27,1% голосів, партія «За життя» — 25%.

 

Казанський вважає, що провина за наявну ситуацію значною мірою лежить на українській стороні, яка знову за звичкою віддала східні області на відкуп місцевим феодалам із ПР, замість того щоб провести там люстрацію та підтримати на місцях проукраїнські еліти. Погіршує соціальну обстановку й економічна криза. Старі радянські підприємства поступово вмирають, але на їхньому місці практично не з’являється нічого нового. Через це молодь і далі їде з регіону, а ті, хто лишається, дедалі більше озлоблюються на державу, звинувачуючи її в усьому, що сталося.

 

«За офіційними даними, від’ємне сальдо міграції в Донецькій області 2017 року — 22 тис. осіб. Зрозуміло, що виїжджають найактивніші та молоді. Саме ті, хто міг би стати локомотивом реформ і витягнути регіон із ями. А залишаються переважно представники старших поколінь, від яких очікувати подвигів не варто», — пише він.

 

На жаль, наголошує Казанський, нинішня ситуація робить дуже ймовірним повторення в майбутньому на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей сценарію 2014 року. Але нинішня влада, здається, не усвідомлює цієї загрози.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»