НОВИНИ

Редакція Kyiv Post оголосила страйк

Редакція газети Kyiv Post заявляє про початок страйку на знак протесту проти цензури з боку видавця. Про це йдеться у заяві редакції, поширеній у п'ятницю на Facebook.

 «Kyiv Post протестує проти втручання в незалежну діяльність редакції. Таким втручанням ми вважаємо рішення видавця Мухаммада Захура звільнити головного редактора Браяна Боннера через відмову зняти з публікації інтерв'ю з Міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком», - йдеться в заяві.

«Редакція Kyiv Post починає страйк з вимогою відновити Боннера на посаді головного редактора. Ми продовжимо писати та редагувати наші статті, але жодної новини чи номера газети випускати не будемо», - сказано в повідомленні.

«В будь-якому випадку, наразі доступ до сайтів для редакції заблоковано», - відзначили у редакції.

Пізніше редакція поширила коментар щодо ситуації.

«В ніч з 14 на 15 квітня, коли останній номер англомовної газети був надісланий до друку, Захур зателефонував Боннеру, щоб сказати, що газету буде закрито, якщо в ній буде надруковане це інтерв'ю, яке міністр дав 11 квітня.

Захур попросив Боннера не друкувати статтю ні в інтернеті, ні в газеті. Все це відбувалося під час годинної телефонної розмови, яка завершилася о 1:30 ночі.

Після обмірковування цього прохання, Боннер відхилив його і приблизно о 2:50 попередив Захуара через СМС та електронною поштою, що незгоден брати участь у цензурі Kyiv Post. Він не отримав відповіді до ранку», - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що «Захур зателефонував до Боннера і сказав, що статтю було перекладено на російську і відправлено міністрові, який, за словами Захура, відреагував на неї погано».

У повідомленні відзначається, що Присяжнюк дав годинне інтерв'ю журналістам Kyiv Post 11 квітня, «але, наскільки нам відомо, одразу ж передумав і попросив видавця Kyiv Post не дозволяти друкувати його в газеті».

До відправлення до друку газети вночі 14 квітня Захур мав кілька дискусій з головним редактором щодо цього інтерв'ю.

«Дискусії протягом тижня між Захуром і Боннером точилися навколо того, що питання дуже делікатне, що стаття потенційно може мати погані наслідки як для Kyiv Post, так і для компанії Захура.

Захур говорив про Присяжнюка як про «доброго друга». Боннер, в свою чергу, сказав, що стаття повністю відобразить те, що міністр сільського господарства сказав у інтерв'ю, що всі принципи журналістської етики були повною мірою дотримані.

Редакція зазначає, що «звільнення Боннера, який на посаді головного редактора працював майже три роки, вщент знищує історію незалежної журналістики в газеті, яка була заснована на цьому принципі в 1995 році».

 Як відомо, наприкінці березня співвласник групи компаній, афілійованих із Приватбанком, Ігор Коломойський заявив, що "Газета по-киевски", акціонером якої він є, не відновить свій вихід, поки головного редактора газети Сергія Тихого не буде звільнено. Друковані випуски газети не виходять з 11 березня. Трудовий колектив «Газеты по-киевски» заявив про тиск на редакцію і про намір ліквідувати видання. Врешті Тихого було вирішено звільнити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.