НОВИНИ

Президент Македонії заявив про намір ветувати закон про визнання другої офіційної мови

Македонські депутати схвалили законопроект минулого тижня, парламентське голосування бойкотувала головна опозиційна партія.

Президент Македонії Георге Іванов заявив, що накладе вето на закон, який зробить албанську мову другою офіційною у країні. Про це повідомляє Associated Press.

 

Згідно з повідомленням, Іванов вважає закон непотрібним і неконституційним.

 

Македонські депутати схвалили законопроект минулого тижня, парламентське голосування бойкотувала головна опозиційна партія.

 

Іванов заявив, що закон буде коштувати дуже великого і дорогого скорочення у державних установах, замість того, щоб "будувати багатонаціональне суспільство в дусі діалогу і співіснування".

 

Згідно з македонською конституцією, президент зобов'язаний підписати законодавство, якщо воно буде схвалене парламентом вдруге.

 

Етнічні албанці становлять чверть двомільйонного населення Македонії. Новий закон дозволяє їм використовувати албанську для комунікації з усіма державними установами країни.

 

Попередній закон, який був прийнятий в результаті мирної угоди 2001 року про припинення збройного конфлікту між етнічними албанцями та урядовими силами, передбачав офіційне використання албанської мови лише в районах, де албанська меншість становила більше 20% населення.

 

Опозиційна партія VMRO-DPMNE виступила проти закону, заявивши, що він є "неконституційним і дискримінаційним щодо македонської мови та інших мов, якими розмовляють мешканці країни". 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.