НОВИНИ

Луценко пояснив, чому засекретили рішення суду про конфіскацію $1,5 млрд Януковича

За словами Луценка, розсекречення списку підприємств-фігурантів ускладнило б слідство.

Рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 млрд гривень вирішили засекретити, щоб не розкривати список підприємств, які фігурують у слідстві. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання комітету з питань нацбезпеки.

 

"Чому ми засекретили рішення Краматорського суду. Тому що, одночасно в Генпрокуратурі ще продовжується слідство по десятках справ організованого злочинного угруповання Януковича в різних його конфігураціях, по різних його економічних злочинах", - сказав він.

 

"В рішенні Краматорського суду є сотні суб’єктів господарювання, через які Янукович проводив свою злочинну діяльність. Розсекречення цієї інформації дуже ускладнить проведення слідчої та оперативно-розшукової, в тому числі таємної, роботи щодо бенефіціарів цих структур", - додав Луценко.

 

За його словами, розсекречення списку ускладнило б слідство.

 

"Якщо умовний Сидоренко, який співпрацював з Януковичем… буде знати, що саме його підприємство є в цьому переліку, звичайно він буде оберігатися від прослуховування, зняття його телекомунікацій тощо набагато більше ніж коли він цього не знає", - сказав генпрокурор.

 

"Я засекретив це рішення суду, щоб не допомагати учасникам злочинної схеми із 500 підприємств уникати, ховатися, протидіяти слідству по інших кримінальних провадженнях", - додав Луценко.

 

Він також розповів, що прокуратура тричі стояла перед загрозою зникнення або частини або всієї суми 1,5 арештованих грошей Януковича.

 

"Було багато спроб прийняти рішення, по якому просто ці гроші вивести. Якби ми це не зробили протягом квітня минулого року, я не сумніваюся, що більша частина коштів була би… виведена з-під арешту", - сказав Луценко.

 

Як повідомлялось, міжнародна антикорупційна організація "Transparency International" в Україні закликала в законному порядку опублікувати вирок про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича. Transparency вказує на те, що видання Al Jazeera оприлюднило повний текст вироку Краматорського суду про конфіскацію близько 1,5 млрд доларів, які Генпрокуратура України приписує Януковичу. Тому в TI Україна закликали генпрокурора Юрія Луценка офіційно прокоментувати оприлюднений документ або спростувати його справжність, пояснити, з метою захисту якої саме інформації даний документ був засекреченим більше 8 місяців.

 

Нагадаємо, 28 квітня 2017 року секретар РНБО Олександр Турчинов і генпрокурор Юрій Луценко заявили, що набрало чинності рішення суду про зарахування до держбюджету 1,5 млрд доларів, арештованих на рахунках Віктора Януковича і його оточення.

 

Крім того, у вересні 2017 року набуло чинності рішення Соснівського райсуду м. Черкаси про ще одну спецконфіскацію банківських активів колишнього президента Віктора Януковича та його оточення на загальну суму 200 млн доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.