НОВИНИ

Кримського активіста незаконно залишили в СІЗО, після закінчення терміну утримання – правозахисник

За словами адвоката, термін утримання Аметова завершився 15 січня, тобто його незаконно утримують уже другу добу.

У окупованому Криму російські силовики незаконно залишили в СІЗО фігуранта "справи Веджіє Кашка" Казіма Аметова, після закінчення терміну утримання під арештом. Про це в середу, 17 січня, повідомив кримський правозахисник Еміль Курбедінов.

 

За його словами, термін утримання Аметова завершився 15 січня, тобто його незаконно утримують уже другу добу.

Фото Эмиля Курбединова.

Курбедінов наголосив, що суддя так званого Київського районного суду не виніс будь-якого судового рішення щодо Аметова.

 

"На світ з'явився "виродок", який і судовим рішенням складно назвати, в якому продовження арешту Аметова Казім аг'а - не встановлено", - написав правозахисник.

 

Адвокат також додав, що вже направив заяви, про негайне звільнення Аметова, до СІЗО Сімферополя, а також до Федеральної службу виконання покарань та прокуратури Криму.

 

Як повідомлялося, 13 січня в окупованому Криму так званий Київський районний суд Сімферополя ухвалив рішення про продовження запобіжного заходу для чотирьох фігурантів "справи Веджіє Кашка".

 

Нагадаємо, 23 листопада російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.