НОВИНИ

Порошенко підписав закон про зміну терміну "інвалід" на "особа з інвалідністю" у 37-ми законах

Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зокрема про зміну терміну "інвалід" на "людина з інвалідністю". Про це повідомили у прес-службі глави держави у вівторок, 16 січня.

 

Метою Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю».

 

Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

 

Таким чином, Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

 

Нагадаємо, 19 грудня парламент підтримав зміну терміну "інвалід" на "особа з інвалідністю".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.