НОВИНИ

Злочинні кадри. Екс-чиновницю НАЗК засудили під час роботи в агентстві за розкрадання 3 млрд гривень

Мова йде про сприяння в розкраданні у податковій часів Януковича.

Колишня заступниця керівника департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя Національного Агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) Тетяна Шкребко отримала вирок за сприяння в розкраданні 3 мільярдів в податковій часів президента-втікача Віктора Януковича, при цьому і надалі працюючи в агенстві. Про це свідчить вирок Печерського районного суду міста Києва від 1 вересня 2016 року, повідомляють "Наші гроші".

 

Зазначається, що жінку засудили до п'яти років позбавлення волі умовно.

 

"Шкребко визнала свою винуватість у службовому підробленні та участі у злочинах, вчинюваних злочинною організацією екс-президента Віктора Януковича, екс-прем’єра Миколи Азарова, екс-очільника Міндоходів Олександра Клименка, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем", - йдеться у повідомленні.

 

За даними слідства, учасники злочинної організації у період з квітня 2012 до вересня 2013 рр заволоділи коштами держбюджету на суму 3,16 млрд грн шляхом неправомірного отримання бюджетного відшкодування ПДВ трьома підприємствами – ТОВ «Мегатерий», ТОВ «Газіновація» і ТОВ «Ексімтех».

 

У вироку сказано, що Клименко у квітні-травні 2012 рр, залучив до цієї організації ряд осіб, яких «за принципом особистої відданості» призначив на керівні посади департаментів центрального апарату. Крім того, схема з розкрадання понад 3 млрд грн здійснювалася за допомогою керівництва ГУ Міндоходів у м. Києві та державних податкових інспекцій у Печерському,  Шевченківському та Солом’янському районах столиці.

 

Тетяна Шкребко, яка з липня 2012-го виконувала обов’язки начальника  ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, була залучена до здійснення злочину у серпні 2012 року.

 

У серпні-листопаді 2012 року вона організувала службове підроблення офіційних документів співробітниками ДПІ у Шевченківському районі м. Києва стосовно відшкодування ПДВ на загальну суму 584 млн грн на користь ТОВ «Газіновація».

 

Як визнала сама Шкребко, розуміючи незаконний характер своїх дій, здогадуючись, що фірма та її контрагенти по ланцюгу є фіктивними, діючи під загрозою звільнення, вона забезпечила складання співробітниками ДПІ довідок у формі висновку, якими було підтверджено підстави для бюджетного відшкодування заявлених «Газіновацією» сум.

 

Дані висновки у подальшому включалися до реєстру висновків ДПС у Києві, і спрямовувалися до ДПС України, яке, у свою чергу, спрямовувало узагальнені інформації до Держказначейства і Мінфіну.

 

При призначенні покарання Тетяні Шкребко слідство вказало, що вона не була учасником злочинної організації, а брала участь у злочині, вчиненому цією організацією. Як вказано у вироку, Шкребко «здогадувалася про існування злочинної організації, до складу якої увійшли керівники ДПС України та ДПС у м. Києві, але без залучення до участі у такій організації, без інформування про розподіл ролей у ній та без повідомлення про мету її створення».

 

Шкребко «активно сприяла встановленню обставин кримінального провадження» – дала «показання про вчинені нею порушення, а також викривальні показання про осіб, обставини та події, які мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню». Крім того, вона добровільно частково відшкодувала державі збитки – 5 тис грн.

 

У 2016 році Шкребко була призначена заступником керівника департаменту – керівником першого відділу Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції. 15 липня 2016 року була розпочата перевірка, передбачена законом «Про очищення влади», яку Шкребко успішно пройшла.

 

Раніше Служба безпеки України допитала колишнього керівника департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя Національного агентства з запобігання корупції Ганну Соломатіну, яка звинуватила агентство у фальсифікації перевірок електронних декларацій.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.