НОВИНИ

Урядова криза в Румунії. Другий за півроку прем'єр подав у відставку

Раніше Тудосе заявив, що піде у відставку, якщо соціал-демократи відмовлять уряду в політичній підтримці.

Виконавчий комітет правлячого в Румунії Соціал-демократичної партії проголосував за відставку політичної підтримки уряду під керівництвом Міхая Тудосе. За відставку прем'єра проголосували 57 членів виконкому з 60.

 

Під час засідання прем'єр Міхай Тудосе заявив про свою відставку. На посаду майбутнього прем'єр-міністра Соціал-демократична партія планує висунути чинного віце-прем'єра Паула Стенеску.

 

Раніше прем'єр Тудосе заявив, що піде у відставку, якщо соціал-демократи відмовлять уряду в політичній підтримці.

 

Про причини відставки голови румунського уряду поки нічого не повідомляється. Соціал-демократична партія планує провести за підсумками засідання виконкому партії брифінг.

 

Зазначимо, що це вже друга за останній рік урядова криза в Румунії. В середині 2017 року посаду глави уряду змушений був залишити екс-прем'єр Сорін Гриндяну. Мотивом відставки тоді послужив скандал навколо урядової постанови про пом'якшення кримінального переслідування стосовно чиновників-корупціонерів.

 

Президент Румунії Клаус Йоганніс поки ніяк не прокоментував відставку прем'єра, однак двома днями раніше він заявив, що «у випадку відставки прем'єра, соціал-демократам необхідно замислитися над питанням, чи в змозі вони взяти на себе відповідальність за керівництво урядом».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.