НОВИНИ

TI показала іноземний досвід роботи антикорупційних судів та їхній вплив на рівень корупції - інфографіка

Чіткої кореляції між наявністю-відсутністю антикорупційних судів і "покращенням" не помітно.

Дослідження міжнародної антикорупційної організації Transparency International (TI) не показують чіткої кореляції між наявністю чи терміном роботи антикорупційних судів та корупцією в суспільстві. Про це свідчать дані "Corruption Perception Index" (індекс корупції, як вона сприймається експертами й аналітиками) від TI.

 

За методологією TI, число 100 показує "практичну відсутність корупції" (Данія, Нова Зеландія, Фінляндія набирають до 90 очків).

 

Чивсо 0 - показує "всепроникну корупцію" (КНДР, Сомалі, Південний Судан, Сирія - найбільш корумповані за цією методологією, набирають лише близько 10 балів).

 

Ми взяли кілька країн з антикорупційними судами, заснованими в різні руки, та їхні Corruption Perception Index за останні роки:

 

 

У Філіпінах антикорупційний суд засновано ще в 1979 році.

 

У Ботсвані, наприклад, аналогічний антикорупційний суд засновано у 2013 році - й відтоді вона стала "гіршою".

 

В Уганді його засновано у 2008 році, в останні роки, знову ж, спостерігається погіршення ситуації з корупцією.

 

В Україні антикорупційного суду поки що нема.

 

Чіткої кореляції між наявністю-відсутністю антикорупційних судів і "покращенням" не помітно.

"Індекс корупції, як вона сприймається", від Transparency International - це щорічний рейтинг, який базується на кількох незалежних опитуваннях, у яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти й аналітики.

 

Ось рейтинг за 2016 рік - найбільше балів за "чистоту" набрали Данія, Нова Зеландія, Фінляндія, а найменше - КНДР, Сомалі, Південний Судан, Сирія, Ємен.

 

Однакову кількість балів з Україною набрали Росія, Казахстан, Іран і Непал.

 

Як повідомлялося, ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами. 

 

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про Вищий антикорупційний суд", внесений президентом України Петром Порошенком. Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити терміново.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.