НОВИНИ

СБУ заблокувала розповсюдження шпигунського програмного забезпечення

За даними СБУ, група зловмисників з різних регіонів України розробила програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв.

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою заблокували розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке призначалося для віддаленого негласного отримання інформації з мобільних терміналів. Про це повідомила прес-служба СБУ.

За даними спецслужби, група зловмисників з різних регіонів України розробила програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв, а свої "послуги" вони продавали клієнтам через спеціально створені веб-ресурси.

"Замовник, заповнивши на сайті відповідну заявку, отримував спочатку тестовий доступ до «сервісу». Йому надходило посилання, яке він мав фізично «закачати» на телефон потрібної йому особи. Програма запускалася автоматично при включенні мобільного телефону, не виявляла ознак активності під час роботи та діяла приховано від власника. Можливості хакерського забезпечення дозволяли перехоплювати телефонні розмови, СМС- та ММС-листування, фіксувати місцезнаходження абонента, «знімати» спілкування через популярні месенджери та електронну пошту, надавали доступ до фото- і відеофайлів, що зберігаються на мобільному пристрої", — розповіли подробиці шахрайської схеми в СБУ.

Зазначається, що для постійного користування "сервісом" замовник повинен здійснити оплату на необхідний йому термін через електронні платіжні системи.

Під час обшуків в офісах та за місцями мешкання учасників групи вилучили докази протиправної діяльності зловмисників.

Кримінальне провадження здійснюється за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) та ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання про оголошення фігурантам справи підозри в скоєнні злочинів.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року у Києві працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили хакерське угруповання, учасники якого викрали понад 10 млн грн із банківських карток.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.