НОВИНИ

Азаров у Китаї поскаржився на розвинені країни, які заважають йому проводити реформи

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає безальтернативним проведення реформ. Про це він сказав, виступаючи на щорічному Боаоському азіатському форумі, який відбувся у Китаї.

"Зараз Україна вступила в смугу складних реформ, непростих реформ, які вимагають дуже серйозної наполегливості. Але ми впевнені, що шлях реформування нашої економіки, нашої держави - це єдина можливість для прискореного економічного й соціального розвитку нашої країни", - заявив Азаров.

Водночас прем'єр зазначив, що існує низка несприятливих факторів, які впливають на розвиток української економіки.

"Про яку стійкість темпів розвитку можна говорити в умовах нестабільності світової валютної системи, нестабільності світової фінансової системи?" - задумався Азаров.

Він зазначив, що не можна говорити про стабільний розвиток, коли ціни на золото, нафту, пшеницю швидко зростають.

"Для тих країн, у яких серйозною проблемою є бідність, у яких однією з головних умов для проведення реформ є політична стабільність, така нестабільність світової економічної фінансової системи свідчить про те, що слід вжити заходів для її стабілізації. Як можна стабілізувати валютну ситуацію, якщо країни, які є емітентами резервних валют, мають колосальні зовнішні борги і колосальні дефіцити бюджетів?" - продовжив запитувати себе Азаров.

Він підкреслив, що міжнародні фінансові організації ставлять країнам, які розвиваються, тверді вимоги щодо дефіциту державного бюджету.

"А давайте поглянемо на так звані розвинені країни. Що зараз відбувається і чи не є вони дестабілізаторами фінансово-економічної ситуації у світі?" - вкотре спантеличив учасників форуму прем'єр.

Він зазначив, що перед керівниками країн-лідерів світового співтовариства серйозні завдання щодо розробки принципово нових підходів до стабілізації світової економічної ситуації.

Нагадаємо, 13 квітня Азаров відбув з робочим візитом у Китай для зустрічей із владою і участі в Боаоському азіатському форумі (Боао, Китай).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.