НОВИНИ

У Литві набув чинності "закон Маґнітського"

У МВС Литви заявили, що список росіян, яким заборонили в'їзд у країну, складений після консультацій з іноземними партнерами.

Глава МВС Литви ЕймутІс Місюнас, на підставі "закону Маґнітського", з 12 січня заборонив в'їзд у країну 49 громадянам Росії, викритих у порушенні прав людини і відмиванні грошей. Про це повідомляє інформагентство BNS з посиланням на прес-аташе відомства Кароліс Вайткявічюс.

"Міністр підписав розпорядження про заборону на в'їзд У Литву 49 особам на підставі прийнятого закону і за пропозицією МЗС", - повідомляє BNS.

У МВС Литви заявили, що список складений після консультацій з іноземними партнерами. 

"Закон Маґнітського" був підписаний президентом Литви Далею Грібаускайте 27 листопада 2017 року. Президент республіки заявила, що закон повинен сприяти припиненню порушень прав людини, та операцій з "брудними грошима".

Як повідомлялося, 16 листопада 2017 року Сейм Литви прийняв аналог "закону Маґнітського", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості. Резолюція стосується 44 фігурантів, імена яких можуть бути внесені в список небажаних в Литві осіб.

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.