НОВИНИ

Суд у справі про сутички під Радою перенесли через заяву про відвід судді

15 січня можуть з'явитися результати розгляду заяви.

У п’ятницю, 12 січня, у Подільському районному суді Києва продовжилося судове засідання у справі про масові заворушення біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

 

Зазначимо, що потерпілі не прибули в суд. Обвинувачений запізнився на засідання через те, що "його не попередили". Він також зазначив, що "зараз свята". Адвокат С. Мітюрін заявив відвід судді Василю Бородію по справі про масові заворушення біля Верховної Ради 31 серпня 2015.

 

"Суддя передає цю заяву на розгляд. Сьогоднішнє засідання закінчене ", - сказав суддя Бородій у залі судового засідання.

 

У суді повідомили, що в понеділок, 15 січня, можуть з'явитися результати розгляду заяви про відвід судді.

 

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року Верховна Рада в першому читанні 265 голосами схвалила президентський законопроект про внесення змін до Основного закону країни в частині децентралізації влади. Після цього під будівлею парламенту почалися сутички мітингувальників, які виступили проти голосування за законопроект, з правоохоронцями. В результаті зіткнень і вибуху гранати загинули четверо нацгвардійців, постраждали більше 130 правоохоронців.

 

Одним з організаторів мітингу виступила "Свобода", а гранату кинув близький до партії боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк. Його затримали по гарячих слідах. Пізніше був затриманий його друг, боєць добровольчого батальйону "Карпатська Січ" Сергій Крайняк. За версією прокуратури, Крайняк запалив димову шашку, щоб допомогти Гуменюку здійснити вибух під парламентом і сховатися. Гуменюка та Крайняка звинуватили в тероризмі.

 

Ще кількох людей затримали за підозрою в організації масових заворушень, але всіх їх потім відпустили. В кінці травня 2016 року Нацполіція завершила розслідування справи про масові заворушення 31 серпня біля Верховної Ради. У справі проходять 15 підозрюваних, у тому числі кілька колишніх нардепів від "Свободи".

 

"Свобода" повідомляла, що обвинувальні акти у цій справі вручені заступнику голови партії, керівника фракції "Свобода" в Київраді Юрію Сиротюку, керівнику Київської облорганізації партії, керівнику фракції в Київській облраді Ігорю Сабію, депутату Кіровоградської обласної ради від "Свободи" Максиму Дескату, депутату Хмельницької обласної ради від "Свободи" Віктора Бурлік, депутату Броварської міської ради від "Свободи" Сергієві Бойку, керівнику Харківської облорганізації "Свободи" Ігорю Швайці, члену політради ВО "Свобода" Едуарду Леонову, неповнолітньому волонтеру Олексію Логвину.