НОВИНИ

Лавринович не бачить дискримінації у новому бар’єрі до Ради

Міністр юстиції Олександр Лавринович не вважає дискримінаційними норми запропонованих владою змін до закону «Про вибори народних депутатів України». Про це він сказав у ефірі Радіо Свобода.

Ідеться, зокрема, про підвищення прохідного бар’єру для партій до 5%.

«При змішаній виборчій системі навіть запропонований бар’єр для політичних партій 5 відсотків – це зовсім не дискримінаційний бар’єр, тому що поняття дискримінації вже вживається при більш високих цифрах. Окрім того, слід пам’ятати, що є половина складу парламенту, яка обирається в одномандатних округах», – сказав Лавринович.

Нагадаємо, міністр юстиції та голова робочої група з питань удосконалення виборчого законодавства при Президенті Олександр Лавринович заявив, що планується збільшення прохідного бар'єра у Верховну Раду для партій з 3% до 5%.

Як повідомлялося, прогнозується, що Рада прийме законопроект про вибори парламенту у вересні-листопаді. Очікується, що первинний текст проекту закону буде оприлюднено до 18 квітня.

Лавринович заявляє також про те, що в законопроекті про вибори Ради, розробленому робочою групою, міститься положення про введення заборони на участь у виборах парламенту політичних блоків.

У випадку збільшення прохідного бар'єра для партій з 3% до 5% у Верховну Раду пройдуть п’ять партій. Згідно з результатами дослідження соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2011 року, то 26,2% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 19,7% - за "Батьківщину", 9,3% - за "Фронт змін", 6% - за "Свободу", 5,6% - за "Сильну Україну".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.