НОВИНИ

Главою наглядової ради Нафтогазу обрали економіста з Британії

Заступником очільника наглядової ради залишився Володимир Демчишин.

Керівником наглядової ради НАК "Нафтогаз Україна" обрали Клер Споттісвуд, економіста з Великої Британії. Про це в п'ятницю, 12 січня, повідомили в прес-службі Нафтогазу.

 

Відповідне рішення було ухвалене на першому засіданні нового складу наглядової ради 22 грудня 2017 року.

 

Крім того, на посаді заступника голови наглядової ради залишився Володимир Демчишин, який виконує ці повноваження з 18 квітня 2017 року.

 

"У засіданні брали участь усі члени наглядової ради, а саме: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США), Стівен Хейсом (Канада), Володимир Кудрицький, Сергій Попик та Володимир Демчишин (Україна)", - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що наступне засідання наглядової ради заплановане на кінець січня 2018 року, на ньому планують розглянути питання призначення голів та формування чотирьох комітетів ради.

 

Як повідомляється, до призначення членом наглядової ради Нафтогазу Споттісвуд працювала главою Регуляторного органу Великої Британії з питань газопостачання (Ofgas). Також вона очолювала компанію Gas Strategies, у якій продовжує займати посаду директора. Крім того, Споттісвуд працювала економістом в Королівській Скарбниці Великої Британії та Міністерстві економіки та фінансів Великої Британії.

 

Нагадаємо, 13 грудня український уряд схвалив новий склад наглядової ради НАК "Нафтогаз України". Згідно з документом, незалежними членами наглядової ради були затверджені Клер Споттісвуд (Clare Spottiswoode; Велика Британія), Амос Хохштейн (Amos Hochstein, США), Брюно Лескуа (Bruno Lescouer, Франція), Стів Хэйсом (Steve Haysom; Канада).

 

Як повідомлялось, 5 жовтня члени наглядової ради Нафтогазу Пол Уорвік та Маркус Річардс офіційно склали свої повноваження, пояснюючи своє рішення згортанням реформ з боку уряду.

 

У середині квітня 2017 року пішла у відставку представник держави Юлія Ковалів, яка була головою наглядової ради "Нафтогазу".

 

На початку вересня цього року подав у відставку незалежний член спостережної ради Чарльз Проктор. Своє рішення вони пов'язують зі згортанням реформ з боку українського уряду. За інформацією «Нафтогазу», відхід незалежних членів спостережної ради створює ризики для подальшого отримання холдингом дешевого кредитного ресурсу від міжнародних банків, а також ставить під загрозу виконання планів з нарощування видобутку газу до 2020 року.