НОВИНИ

Екологи зажадали від Німеччини скасувати будівництво "Північного потоку-2"

На думку екологів, будівництво "Північного потоку-2" загрожує крихкій екосистемі Балтійського моря і "руйнує солідарність і довіру в рамках Європейського союзу".

Екологи Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) направили лист уряду Німеччини, в якому зажадали скасувати будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це передає Der Tagespiege.

 

На думку екологів, будівництво "Північного потоку-2" призведе до глухого кута в політиці по боротьбі зі зміною клімату, загрожує крихкій екосистемі Балтійського моря і "руйнує солідарність і довіру в рамках Європейського союзу".

 

Крім того, процес будівництва газопроводу є непрозорим, на думку екологів. Вони також зажадали провести незалежну екологічну експертизу проекту.

 

Відповідний лист було направлено канцлеру країни Ангелі Меркель, голові Соціал-демократичної партії Мартіну Шульцу і прем'єр-міністру Баварії Хорсту Зехоферу. Також до звернення приєдналися фахівці Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

 

"Північний потік - 2" - це друга гілка трубопроводу по дну Балтійського моря від російського узбережжя до узбережжя Німеччини, який повинен подвоїть потужності діючого "Північного потоку", що дозволяє постачати газ в Європу в обхід українського транзиту.

 

Нагадаємо, що у липні 2017 року Німеччина не узгодила п'ять проектів підключення "Північного Потоку-2".

 

У Європейському парламенті 13 вересня закликали зупинити російський проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2". При цьому лідер найбільшої політичної групи європейських народників Манфред Веббер (Німеччина) зауважив, що "Північний потік-2" є не економічним, а політичним проектом. 

 

При цьому в грудні 2017 року парламент Данії ухвалив закон, що дозволить заборонити прокладання РФ  газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.