НОВИНИ

У НБУ пояснили, чому 2017 року інфляція перевищила очікування - інфографіка

За даними НБУ, інфляція відхилилася від цілі через дію чинників, на які Нацбанк не міг вплинути за допомогою інструментів грошово-кредитної політики.

Споживча інфляція у 2017 році перевищила очікування Національного банку України і становила на кінець минулого року 13.7%. Про це йдеться у коментарі НБУ.

 

"У 2017 році споживча інфляція становила 13.7%, за даними Державної служби статистики України, і, таким чином, перевищила ціль Національного банку 8% ± 2 в.п. на кінець року, встановлену Основними засадами грошово-кредитної політики на 2017 рік та середньострокову перспективу", — йдеться у коментарі.

 

Зазначається, що інфляція за підсумками року відхилилася від цілі головним чином через дію чинників, на які Нацбанк не міг вплинути за допомогою інструментів грошово-кредитної політики.

 

"Мова йде насамперед про скорочення пропозиції окремих видів товарів через несприятливі погодні умови в першій половині року, нестабільну ситуацію у тваринництві, зростання світових цін та зовнішнього попиту на вітчизняні продукти харчування (зокрема, м’ясо-молочної групи). Також на зростанні цін позначилися збільшення виробничих витрат, зокрема на оплату праці, та швидке відновлення споживчого попиту", — уточнили у фінустанові.

 

При цьому в НБУ зауважили, що відхилення фактичних показників інфляції від цільових орієнтирів центральних банків є невід’ємною частиною режиму інфляційного таргетування.

 

"У відповідності до міжнародних практик інфляційного таргетування діє і Національний банк – з огляду на посилення інфляційних ризиків улітку припинив пом’якшення монетарної політики, а в жовтні перейшов до більш жорстких заходів. У результаті такої жорсткої монетарної політики інфляція знижуватиметься в подальшому", — додали у Нацбанку.

 

Нагадаємо, що у грудні 2017 року заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб повідомив, що рівень інфляції в Україні на кінець 2017 року сповільниться до 12,2% -13,6%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.