НОВИНИ

У Києві помер останній учасник повстання в концтаборі Собібор

Вайспапір був одним із 53 учасників повстання, який дожив до кінця війни.

У Києві у ніч на п'ятницю, 12 січня, помер Аркадій Вайспапір, останній з організаторів і учасників повстання в концтаборі Собібор (Польща). Про це повідомив директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський на своїй сторінці в Facebook.

 

"Сьогодні в Києві помер останній з організаторів і учасників повстання в таборі смерті Собібор — Аркадій Вайспапір. Йому було 96 років", — зазначив він.

Зазначимо, що у 2016 році Вайспапір отримав премією російською "Скрипаль на даху" в номінації "Людина-легенда".

 

Вайспапір був важко поранений у боях і потрапив у полон під час перебування в госпіталі. У 1943 році був направлений до табору смерті Собібор, в якому за 1942-1943 рік було знищено понад 250 тисяч чоловік. Він брав участь в організації повстання у концтаборі в жовтні 1943 року, і зміг пробрався на територію СРСР, де вступив у партизанський загін. Вайспапір був одним з 53 учасників повстання в Собіборі, які дожили до кінця війни.

 

Нагадаємо, у газових камерах Собібору (Польща) у 1942-1943 роках нацисти замордували 250 тисяч євреїв з Польщі, Нідерландів, Чехії, Німеччини та інших європейських країн.

 

Табір відомий повстанням в'язнів — німці вибирали з полонених євреїв хороших шевців, кравців, ювелірів, столярів для підсобних робіт. А ті організували напад на адміністрацію концтабору і втечу з нього.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.