НОВИНИ

РФ може готувати кібератаки перед Олімпіадою-2018 через дискваліфікацію

За даними дослідників, протягом минулого місяця невідомі зареєстрували три веб-домени, які імітують домени Всесвітнього антидопінгового агентства, Антидопінгового агентства США та Олімпійської ради Азії.

Росія може планувати хакерські атаки на антидопінгові агентства через дискваліфікацію російських спортсменів з Зимових Олімпійських ігор 2018 року. Про це повідомили дослідники американської компанії з кібербезпеки ThreatConnect.

Згідно з повідомленням, дослідники помітили ранні ознаки активізації роботи російських хакерів. За словами експертів, протягом минулого місяця невідомі зареєстрували три веб-домени, які імітують домени Всесвітнього антидопінгового агентства, Антидопінгового агентства США та Олімпійської ради Азії.

Так, представники американської компанії побачили в цих діях схожість з методами, які раніше використовувала російська хакерська група Fancy Bear. Повідомляється, що учасників зазначеної групи звинуватили в атаці на базу даних Всесвітнього антидопінгового агентства, тоді хакери викрали і опублікували конфіденційну медичну інформацію американських олімпійських спортсменів.

Крім того, у ThreatConnect заявили, що поки немає доказів, що хакери збираються використовувати ці домени для протиправної діяльності. Однак домени можуть забезпечити основу для майбутніх атак, пояснили представники компанії.

Агентство Reuters відправило запит на коментар Міжнародному олімпійському комітету та посольства РФ у Вашингтоні, проте їх представники поки не відреагували.

Як повідомлялося 8 січня, розробник антивірусної продукції McAfee попередив організаторів зимових Олімпійських ігор-2018 про загрозу кібератак. 

Нагадаємо, 12 грудня на зборах Олімпійського комітету Росії (ОКР) було підтримано заяву російських спортсменів, які готові виступити на Олімпійських іграх 2018 року у нейтральному статусі.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет призупинив членство Олімпійського комітету Росії в організації і відсторонив збірну РФ від участі у зимових Іграх-2018.

Раніше газета The New York Times опублікувала дані про підготовку маніпуляцій РФ на Олімпіаді в Сочі. Так, за чотири дні до початку Олімпіади голова Московської антидопінгової лаборатрії Грігорій Родчєнков передав міністру спорту РФ Віталію Мутку список атлетів, чиї допінг-проби планувалося підміняти.

Як повідомлялось, комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) визнала винними в порушенні антидопінгових правил чотирьох російських лижників - Алєксєя Пєтухова, Максіма Вилєгжаніна, Євгєнію Шаповалову і Юлію Іванову. Всі вони довічно усунені від участі в Олімпійських іграх. Раніше аналогічне покарання отримали Олександр Легков та Євген Бєлов. Крім того, Міжнародний олімпійський комітет виніс покарання ще трьом російським спротсменкам за порушення антидопінгових правил на Олімпіаді-2014 у Сочі.