НОВИНИ

Удруге за день. Ще одна колегія суддів взяла самовідвід у справі Штепи

Це п'ятий склад суду, який заявив про самовідвід, навіть не розпочавши слухання.

Друга за день колегія суддів не братиме участь у розгляді справи екс-мера Слов'янська Нелі Штепи: всі троє обраних сьогодні автоматизованою системою суддів узяли самовідвід. Про це розповів адвокат Олександр Тананакін.

"Щойно в суді після перерви оголошено, що чергова трійка суддів - Ольховський, Євтіфієв, Гримайло, - яка обрана за допомогою комп'ютера у базі даних Ленінського райсуду Харкова, взяла самовідвід. Судді, за їх словами, побоюються упередженості в розгляді справи", - зазначив адвокат.

За його словами, справу буде передано до Апеляційного суду Харківській області для визначення осудності, тобто, вибору іншого райсуду Харкова.

"У базі даних Ленінського райсуду не залишилося суддів, окрім тих, які вже брали участь в цьому процесі або вийшли з нього шляхом самовідводу. Після оголошення про черговий самовідвід Штепа поїхала в Слов'янськ, де вона знаходиться під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом. Інцидентів не було", - додав адвокат.

За словами прес-секретаря прокурора Харківської області Віти Дубовик, рішення про самовідвід судді прийняли самостійно, "без будь-якого впливу з боку прокуратури".

"На сьогодні це п'ятий склад суду, який розглядає це кримінальне провадження по суті, і який заявив про самовідвід, не почавши слухання. На жаль, закон зобов'язує нас почати розгляд у черговий раз", - пояснила Дубовик.

За її словами, в жовтні 2017 року прокуратура області розпочала кримінальне провадження за фактом свідомо неправосудного рішення (ст. 375, ст. 368 КК України) про заміну запобіжного заходу обвинувачуваній Штепі врозріз з вимогами ч.5 ст. 176 КПК України, яка передбачає виключно утримання під вартою підозрюваних у подібних злочинах.

"Суддів, які розглядали це провадження, впродовж трьох років звільняли за порушення присяги судді, виводили за порушення кримінально-процесуального провадження. Ми розуміємо, наскільки суспільство втомилося від довгострокового процесу, але не реагувати на явне порушення норм чинного законодавства, що може призвести до дискредитації суддівського корпусу і заблокувати чинення правосуддя, не можемо", - підкреслила Дубовик.

Як повідомлялося, 11 січня Ленінський райсуд Харкова перервав засідання у справі Нелі Штепи, оскільки усі троє членів суддівської колегії узяли самовідвід, пославшися на "тиск з боку прокуратури". У суді було оголошено перерву для обрання нової суддівської колегії.

Зазначимо, що наприкінці грудня 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Ленінського районного суду м. Харкова Сергія Скляренка - п'ятого за рахунком головуючого у справі Нелі Штепи.

Раніше суд продовжив Штепі цілодобовий домашній арешт до 13 січня 2018 року включно.

Нагадаємо, Штепу заарештували 13 липня 2014 року. Її звинувачують у проведенні незаконного соцопитування з питання федералізації, а також у тому, що вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв'ю ЗМІ закликала не звільняти його. На суді вона пояснювала, що закликала президента РФ Владіміра Путіна увійти в Слов'янськ під погрозами терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені "під дулом автомата". Їй загрожує довічний термін.

Як повідомлялося, 20 вересня Ленінський районний суд Харкова змінив запобіжний захід екс-меру Слов'янська Нелі Штепі, обвинуваченій у сепаратизмі, з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю. 21 вересня поліція одягнула Штепі електронний браслет стеження.

28 вересня Ленінський райсуд Харкова переніс судове засідання у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи через її госпіталізацію на 6 листопада.