НОВИНИ

Росія заявила, що Україна причетна до атак на військові бази в Сирії

У Генштабі РФ додали, що зараз проводяться спеціальні дослідження з метою встановлення країни-виробника вибухової речовини.

Начальник управління будівництва та розвитку безпілотних літальних апаратів Генштабу РФ Олександр Новіков заявив, що Україна може бути причетна до атак на російські військові бази в Сирії. Про це в четвер, 11 січня, пише УНІАН.

"Попередні дослідження показали, що як основа вибухової речовини в боєприпасах використовувався ТЕН, що перевершує за потужністю гексоген. Зазначена вибухова речовина виробляється низкою країн, у тому числі в Україні на Шосткинському заводі хімічних реактивів", - сказав Новіков.

За його словами, це речовина "не може бути виготовлена в кустарних умовах або вилучена з інших боєприпасів".

Крім того, у Генштабі Росії додали, що зараз проводяться спеціальні дослідження з метою встановлення країни-виробника. Новіков наголосив, що заслуговують уваги боєприпаси, які використовували на безпілотниках.

"Це саморобні вибухові пристрої масою близько 400 грамів, споряджені елементами ураження у вигляді металевих кульок з радіусом дії до 50 метрів. Кожен безпілотник, що бере участь в атаці, ніс 10 таких боєприпасів", - зазначив він.

Зазначається, що проведені дослідження показують, що встановлене на БПЛА радіоелектронне обладнання забезпечувало їх автоматизований, заздалегідь запрограмований політ і скидання боєприпасів, виключало постановку перешкод системам їх управління.

Новіков додав, що поява дронів нових типів і модифікацій у бойовиків в Сирії фіксувалася буквально через лічені дні після надходження їх у вільний продаж в різних країнах.

"Безпілотники, що використовувалися бойовиками для завдання ударів по об'єктах збройних сил Російської Федерації в ніч на 6 січня 2018 року, було застосовано вперше", - наголосив Новіков.

Нагадаємо, Міноборони РФ повідомило про обстріл авіабази Хмеймим радикальними ісламістами. Тоді в результаті нападу загинули двоє російських військовослужбовців. Крім того, видання "Комерсант", посилаючись на дипломатичні джерела, повідомило, що внаслідок обстрілу були фактично знищені чотири бомбардувальники Су-24, два винищувачі Су-35С, один транспортник Ан-72, а також склад боєприпасів, що здетонував після потрапляння мінометного снаряда.

Згодом, аеродром російської авіабази Хмеймім в сирійській провінції Латакія вдруге атакували безпілотники невідомого походження.