НОВИНИ

Країни ЄС вирішили інвестувати €1 млрд у створення інфраструктури суперкомп'ютерів світового рівня

Це необхідно для обробки все більшого обсягу даних.

У створення інфраструктури суперкомп'ютерів світового рівня держави-члени ЄС мають намір інвестувати 1 млрд євро . Про це йдеться в повідомленні на сайті Європейської комісії.

"Суперкомп'ютери необхідні для обробки все більшого обсягу даних і приносять користь суспільству в багатьох областях: від охорони здоров'я і поновлюваних джерел енергії до безпеки автомобілів і кібербезпеки", - йдеться в повідомленні

Нова фінансова та юридична структура - спільне підприємство EuroHPC - реалізує і розгорне в ЄС інфраструктуру розрахунків високого ступеня ефективності світового рівня.

EuroHPC буде також підтримувати програму досліджень і інновацій з метою розвитку технологій і інформаційної техніки, а також програмного забезпечення для суперкомп'ютерів.

Внесок ЄС у EuroHPC складе близько 486 млн євро до 2020 року з чинного в даний час багаторічного фінансового плану Євросоюзу. Аналогічну суму додадуть держави-члени та асоційовані з ЄС країни.

Нагадаэмо, Європейська комісія ухвалила рішення про надання Україні четвертого траншу макрофінансової допомоги обсягом 1,8 млрд євро.