НОВИНИ

Новорічні ефіри. Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалів "Інтер" і СТБ

Мовники транслювали фільми за участю акторів Табакова і Тализіної, що входять до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила позапланово перевірити два центральні українські телеканали - "Інтер" і СТБ. Вдповідне рішення ухвалено на засіданні Нацради у четвер, 11 січня, на підставі моніторингу новорічних ефірів, у яких були фільми за участю артистів, що входять до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. 

"Моніторинг зафіксував демонстрування на "Інтері" двох фільмів - "Москва сльозам не вірить" та "Іронія долі, або З легкою парою!" - за участю акторів Табакова і Талізіной. Є ознаки порушення вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення", - зазначив голова Національної ради Юрій Артеменко. 

Голова Нацради додав, що подібна ситуація виникла і з телеканалом "СТБ", який демонстрував фільми "Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика", "Іронія долі, або З легкою парою!", "Москва сльозам не вірить", "Любов і голуби" за участі Наталіі Варлєй, Валєнтіни Талізіной, Олєга Табакова і Алєксандра Михайлова.

Моніторинг мовлення телеканалу "Інтер" проводився 30, 31 грудня 2017 року та 1 січня 2018 року. Позапланова перевірка призначена за ліцензією на багатоканальне цифрове мовлення в мережі МХ-1 на звернення Служби безпеки України, а також громадянина Ковбика. 

Моніторинг телеканалу "СТБ" проводився 15, 17 - 19, 22, 29, 31 грудня 2017 р. та 1 січня 2018 р. Позапланова перевірка призначена за ліцензією на багатоканальне цифрове мовлення в мережі МХ-2 на звернення Служби безпеки України і громадян Ковбика і Корнєєва.

Прізвища акторів Олєга Табакова, Валєнтіни Талізіной, Наталіі Варлєй та Алєксандра Михайлова внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Міністерства культури України.

Нагадаємо, у квітні Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки чотирьох телеканалів, що входять до медіа-холдингу "Inter Media Group": "Інтер", НТН, "Піксель" та "Enter-фільм".

Як повідомлялося, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення перевіряла телеканал СТБ щодо дотримання норм законодавства під час трансляції програми «Битва екстрасенсів» виробництва російського телеканалу ТНТ, учасниками якого були російські військові.