НОВИНИ

"Єдина Росія" бачить своїм кандидатом на виборах Путіна

Головна прокремлівська партія "Єдина Росія" назвала Володимира Путіна своїм найбільш вірогідним кандидатом на президентських виборах 2012 року.

Заступник секретаря президії генради ЕР Юрій Шувалов заявив, що кандидатуру нинішнього російського прем'єра "ми розглядаємо в першу чергу при вирішенні питання про висунення кандидата від нашої партії на президентських виборах".

"Єдина Росія", що має більшість голосів у російському парламенті та законодавчих органах усіх регіонів, в 2008 році проголосила своїм лідером Володимира Путіна, хоча формально він навіть не входить до партії.

Аналітики неодноразово відзначали, що "Єдина Росія" не є самостійною політичною силою і в дійсності виконує вказівки правлячого тандему, тобто Путіна та президента Дмитра Медведєва.

Члени російського правлячого тандему постійно заперечують, що між ними існує суперництво. Вони обіцяють домовитися між собою про те, хто з них висуне свою кандидатуру на президентських виборах, намічених на початок 2012 року.

Однак заяви "дуумвірів" незмінно сприймаються як ознаки прихованого розколу тандему, і це повною мірою відноситься і до їхніх висловлювань на цьому тижні про можливості участі у виборах-2012.

У вівторок Медведєв заявив, що він, можливо, буде домагатися переобрання, і остаточне рішення про це "буде прийнято у досить короткій перспективі".

На наступний день Путін сказав, що ні він, ні Медведєв не виключають для себе можливості участі у виборах, але рішення про це буде прийматися ближче до виборів в Держдуму в грудні нинішнього року.

Незабаром після цього прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков уточнив, що слова прем'єра не виключають навіть участі у виборах обох членів тандему.

У разі висунення кандидатури одного з них, як Медведєву, так і Путіну перемога на виборах буде практично гарантована, враховуючи слабкість російської опозиції і контроль Кремля над телебаченням, що є основним засобом масової інформації для більшості росіян.

Між тим, за даними дослідження Левада-Центру, чверть росіян не хотіли би бачити кандидатом на виборах 2012 року ні Медведєва, ні Путіна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.