НОВИНИ

Тіллерсон розповів, чому Україна - на першому місці у відносинах США та РФ

За словам держсекретаря США, для того, щоб нормалізувати відносини з Москвою, потрібно спочатку владнати українське питання.

Санкції США проти Росії пов'язані, головним чином, з агресією проти України, й тому для того, щоб нормалізувати відносини Вашингтона з Москвою, потрібно спочатку владнати українське питання. Про це він заявив Державний секретар США Рекс Тіллерсон у розмові з журналістами інформагентства АР, стенограму якої поширив у вівторок Державний департамент США, передає власний кореспондент Укрінформу.

"На цьому (на агресії РФ проти України – ред.) заснована вся архітектура санкцій, в тому числі американських - я хочу сказати, що перші санкції проти Росії були введені у зв'язку із захопленням Криму, а потім вони поступово посилювалися. І на цьому також заснована вся архітектура європейських санкцій", - зауважив Тіллерсон.

Таким чином глава Держдепартаменту США пояснив своє висловлювання, що Україна є "наріжним каменем" у відносинах між США і Росією.

За його словами, Росія найбільше зацікавлена саме в скасуванні санкцій.

"І саме тому ми вважаємо, що для поліпшення наших відносин з РФ важливо розв'язати цю проблему, якщо ми зможемо це зробити. Поки це питання залишатиметься невирішеним, санкції зберігатимуть свою чинність", - підкреслив держсекретар США.

Водночас, він наголосив, що санкції можуть бути посилені в разі загострення ситуації. "Чесно кажучи, в останні пару місяців (минулого – ред.) року ситуація погіршилася, оскільки ми спостерігали підвищення рівня насильства на сході України, збільшення кількості загиблих серед цивільних, збільшення числа порушень припинення вогню".

У цьому зв'язку держсекретар підкреслив, що під час розмов з росіянами американська сторона наполягає, що це неприпустимо.

Як повідомлялось, в інтерв’ю CNN Тіллерсон розповв, що Сполучені Штати Америки (США) у відносинах з Російською Федерацією (РФ) дали чітко зрозуміти, що якщо говорити про поліпшення відносин, то наріжним каменем лишається питання України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.