НОВИНИ

Палата представників США проголосувала за резолюцію щодо антиурядових протестів в Ірані

Документ також закликав адміністрацію президента США Дональда Трампа ухвалити нові санкції проти порушників прав людини в Ірані.

У США Палата представників Конгресу 9 січня ухвалила резолюцію про підтримку учасників акцій протесту в Ірані. Відповідне рішення підтримали 415 членів палати, проти виступили двоє.

Згідно з резолюцією, Палата "підтримує людей Ірану, які беруть участь у законних і мирних протестах проти репресивного, корумпованого режиму" і засуджує "серйозні порушення прав людини щодо іранського народу".

Документ також закликав адміністрацію президента США Дональда Трампа ухвалити нові санкції проти порушників прав людини в Ірані.

"Ми підтримуємо іранських людей, і маємо пояснити, що вони не є метою наших санкцій. Санкції США спрямовані на жорстокий, дестабілізуючий режим, а не на народ Ірану", – повідомив голова комітету в закордонних справах Палати представників Ед Ройс.

Як повідомлялося, депутат парламенту Ірану Махмут Садегі заявив, що в Ірані кількість затриманих правоохорнцями під час масових протестів могла сягати 3700 людей. 

Нагадаємо, перші протести в низці іранських міст розпочалися 28 грудня. Під час протестів загинули щонайменше 20 осіб. Учасники акцій протестували проти складної економічної ситуації, а також проти керівництва країни.