НОВИНИ

Уряд США схвалив продаж Японії протиракетних систем

Причиною відповідного рішення є зростаюча ядерна та ракетна загрози з боку Північної Кореї.

Уряд Сполучених Штатів схвалив продаж протиракетних систем Японії для захисту від зростаючої ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї. Про це заявив офіційний представник Держдепартаменту США, повідомляє Reuters.

Державний департамент 9 січня попросив Конгрес затвердити продаж чотирьох систем і пов'язаних з ними апаратних засобів, які можуть бути запущені з есмінців в морі або з наземної системи.

Зазначається, що у грудні Японія офіційно прийняла рішення про розширення своєї системи протиракетної оборони з наземними радіолокаційними станціями та перехоплювачами на базі наземних станцій Aegis.

Угода на суму 133 млн. дол. США укладена на тлі випробувань балістичних ракет КНДР, деякі з яких пролітали над територією Японії, а також її шостого і найпотужнішого ядерного випробування в 2017 році.

Нагадаємо, що 22 грудня 2017 року уряд Японії схвалив проект бюджету, згідно з яким витрати на оборону зростають до рекордного рівня - 5,2 трлн ієн (близько 39 млрд євро). Відподіне рішення затвердили на тлі потенційних ядерних загроз КНДР. Порівняно з 2017 роком бюджет збільшили на 1,3%.