НОВИНИ

Антиурядові протести в Ірані. Кількість затриманих може сягати 3700 осіб

Комісія парламенту країни з громадянських свобод звернулася до міністерства юстиції з проханням про доступ до затриманих.

В Ірані кількість затриманих правоохорнцями під час масових протестів могла сягати 3700 людей.  Про це заявив депутат парламенту Ірану Махмут Садегі, пише Deutsche Welle.

Садегі, якого відносять до крила реформаторів, послався на списки, які є в розполядженні поліції та спецслужб.

Депутат заявив, що родинам затриманих демонстрантів мають негайно повідомити про їхню долю. Комісія парламенту країни з громадянських свобод звернулася до міністерства юстиції з проханням про доступ до затриманих.

Тим часом на волю вже випустили близько 200 затриманих, більшість із яких - студенти. Очікується, що процес звільнення триватиме, але правоохоронці запевнили, що він не стосуватиметься підбурювачів протестів та тих, кого звинувачують у безладах.

На членів "Організації моджахедів іранського народу", яким закидають підбурювання протестів, може чекати навіть смертна кара.

Раніше один з провідних ультраконсервативних представників вищого духовенства Ірану Ахмад Хатамі закликав вважати демонстрантів ворогами ісламу. "Їм не має бути прощення", - заявив він.

Нагадаємо, перші протести в низці іранських міст розпочалися 28 грудня. Під час протестів загинули щонайменше 20 осіб. Учасники акцій протестували проти складної економічної ситуації, а також проти керівництва країни.