НОВИНИ

Суд у Нідерландах доручив заморозити активи Ріната Ахметова — ЗМІ

Рішення суду пов’язане з довготривалим судовим процесом щодо суми 820 мільйонів доларів.

У Нідерландах суд видав тимчасовий наказ про замороження базованих у Нідерландах компаній бізнесової групи, власником якої є найбагатша людина в Україні Рінат Ахметов. Про це повідомляє Голос Америки.

Рішення суду пов’язане з довготривалим судовим процесом щодо суми 820 мільйонів доларів.

Systems Capital Management (SCM) належить Рінату Ахметову, який зібрав багатомільйонне багатство через свою бізнесову групу індустріальних і фінансових голдінгів та є власником українського футбольного клубу «Шахтар» Донецьк.

У грудні суд на Кіпрі також видав тимчасове рішення проти Ахметова, заморожуючи його активи і різні компанії SCM, у рамках юридичної суперечки з базованою на Кіпрі компанією Raga, яка твердить, що SCM не заплатила за продаж у 2013 році підприємств групи Ukrtelecom.

Нідерландський суд видав тимчасове рішення заморозити активи зареєстрованих у Нідерландах підприємств SCM, серед яких є найбільша українська сталеливарня Metinvest і найбільша приватна енергетична компанія та продуцент вугілля DTEK.

Представник компанії Raga надіслав у понеділок, 8 січня, інформаційному агентству Reuters рішення суду. Ці рішення недоступні громадськості, але 9 січня Reuters попросив суд надіслати копію рішення на його адресу. Компанія SCM заявила, що їй нічого не є відомо про рішення нідерландського суду.

«Якщо йдеться про справу активів групи SCM, то вони працюють без змін», - йдеться у заяві.

SCM також заявила, що подасть апеляцію на рішення суду на Кіпрі. Згідно з представником компанії Raga, наступне слухання у справі призначене на 27 лютого.

Raga стверджує, що SCM не повернула борг на суму 820 мільйонів доларів як результат арбітрарного рішення на користь Raga у 2017 році.

Найновіше судове рішення проти Ахметова і SCM надійшло після того, як у грудні минулого року британський суд заморозив глобальні активи другого і третього найбагатших в Україні людей, Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у зовсім іншій справі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.