НОВИНИ

У Нацраді анонсували нові дозволи для мовлення на окупований Крим

У Херсонській області доводиться координувати частоти з Румунією, Болгарією та Туреччиною.

До лютого Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення готує нові дозволи для трансляції радіо і телепрограм на територію анексованого Криму з Херсонської області, зокрема, на населені пункти Чаплинка і Чонгар. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський.

«На Крим зараз мовлять чотири радіостанції і п'ять телеканалів, це пов'язано зі складністю оформлення (дозволів – ред.) Надання дозволів (без конкурсу і ліцензування – ред.) на мовлення запроваджене в правове поле України. Ми очікуємо сім частот на Чаплинку, три-чотири додаткових – на Чонгар. Процедура така, що в Херсонській області доводиться координувати частоти з Румунією, Болгарією, Туреччиною – це тривалий процес, але в лютому ми зможемо надавати дозволи на цифрове телебачення і FM радіо», – уточнив Костинський.

Нагадаємо, 9 січня президент України Петро Порошенко підписав закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України». Документ був ініційований Нацрадою і Міністерством інформаційної політики України, доопрацьований і внесений до парламенту комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. Закон регулює прискорену видачу тимчасових дозволів на телерадіомовлення «на територіях, найбільш уразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу».

Раніше повідомлялося, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила не будувати на Херсонщині нові телекомунікаційні вежі для розширення площі покриття українським мовленням території анексованого Росією Криму а значно збільшити висоту діючої Чаплинської.