НОВИНИ

Латвія вирішила облаштувати військову базу на кордоні з Росією

Облаштування розпочнеться навесні.

Збройні сили Латвії впродовж найближчих п'яти років планують облаштувати у Латгалії, неподалік від кордону РФ, військову базу в Лузнаві та полігон у Мєжа Мацкевічі. Про відкриття бази повідомляє Латгальська студія Латвійського радіо.

"Упродовж найближчих п'яти років у невеликому селищі Лузнава Резекненського краю Латвійські Збройні сили планують облаштувати військову базу. Тут планується розмістити перший постійний підрозділ національних збройних сил у Латгалії, який розташовуватиметься в порожніх будівлях колишньої Лузновської професійної школи", - йдеться у повідомленні.

Командир 3-ої Латгальської бригади Земессардзе Маріс Сімсонс заявив, що на базі дислокуватиметься перше у Латгалії постійне військове формування, що посилить безпеку регіону. На території в 20 гектарів спершу планують розмістити від 200 до 300 військовослужбовців. Планується виділити і квартири для їхніх сімей.

Облаштування військової бази розпочнеться вже цієї весни.

Окрім цього, планується влаштувати навчальний полігон у Даугавпілському краї на полігоні Мєжа Мацкевічі.

Латгалія - історичний район Латвії на кордоні з Росією. За часів Російської імперії її територія входила до складу Вітебської губернії, тому тут активніше йшли процеси русифікації. Латгалія також вирізняється тим, що тут переважає католицька віра, тоді як на іншій території країни - лютеранство.

Під час розгортання російської агресії в Україні за підтримки російської пропаганди у Латгалії активно поширювалася ідея так званої «Латгальської народної республіки». Завдяки рішучій реакції Поліції безпеки Латвії цю діяльність було припинено.

Нагадаємо, в листопаді поблизу кордону Латвії були помічені три російські військові літаки - два Су-27 та один Іл-76. Крім того, наприкінці листопада Національні збройні сили Латвії зафіксували підводний човен "Дмитров" класу Kilo Збройних сил РФ та російський буксир "Туман" неподалік державного кордону країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.