НОВИНИ

Українські вчені оприлюднили нові цифри щодо кількості жертв Голодомору 1932-1933 років

Дослідники Голодомору вважають значно заниженою демографічну оцінку жертв у 3,9 млн осіб.

Історики повідомили, що кількість жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні становить щонайменше сім мільйонів осіб. Про це сказала генеральний директор Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" кандидат історичних наук Олеся Стасюк.

За її словами, дослідники Голодомору закликали демографів відмовитися від врахування офіційних радянських переписів населення при підрахунку людських втрат і вважають значно заниженою демографічну оцінку жертв у 3,9 млн осіб.

"Підрахунок кількості жертв Голодомору, здійснений демографами, де взяті за основу офіційні статистичні дані, є значно заниженим", - підкреслила Стасюк.

Вона зазначила, що за результатами першої міжнародної конференції, проведеної в жовтні 2016 року дослідниками була прийнята резолюція, у якій зафіксовано, що на сьогодні "кількість втрат становить щонайменше сім мільйонів в Україні від Голодомору і три – за її межами".

Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член правління ВГО "Меморіал" імені Василя Стуса Володимир Сергійчук заявив, що при підрахунку втрат від Голодомору не були взяті до уваги "13 позицій по втратах". Зокрема це стосуються тих осіб, які тікали у ті роки від голоду за кордон і були розстріляні на кордоні.

Крім того, голова Асоціації дослідників Голодомору професор Василь Марочко зазначив, що за його підрахунками, виходячи із нововиявлених архівних документів, від Голодомору померли і постраждали 7,7 млн осіб. 

Нагадаємо, 25 листопада в Україні вшановували пам'ять жертв Голодомору. При цьому президент України Петро Порошенко повідомив, що парламенти 14 країн визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидомукраїнського народу, а також запропонував прийняти закон про відповідальність за невизнання Голодомору і Голокосту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.