НОВИНИ

У МОЗ розповіли, що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році

Зокрема, заклади мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство, забезпечити комп’ютеризацію, отримати електронні цифрові підписи для лікарів.
У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Зокрема, комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство.

Зазначається, що лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

  • Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів;
  • Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табеля технічного оснащення;
  • Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації;
  • Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги;

У МОЗ зауважили також, що старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року.

Читайте також: В Україні стартувала медична реформа. Які зміни очікують на українців

До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Тому, згідно з планом МОЗ, необхідно укласти договір з Національною службою здоров’я України.

Уже в січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

Нагадаємо, що 28 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".