НОВИНИ

В уряді розповіли, коли середня зарплата в Україні становитиме 10 тисяч гривень

Середня заробітна плата може зрости вже у вересні цього року.

Восени 2018 року середня зарплата в Україні може сягнути 10 тисяч гривень. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Це реальні цифри... Станом на листопад 2017-го року середня зарплата вже становила близько 7,5 тис. грн. Це при мінімальній зарплаті 3200 грн. Вже зараз ми з 1 січня ми підвищили на 18% заробітну плату. Я переконаний, що станом на вересень (2018 року – Ред.) середня зарплата може досягнути 10 тис. грн. І це не штучне регулювання урядом, а чіткий і прогнозований економічний процес",– наголосив Розенко.

Віце-прем'єр також розповів, що у 2017 році на 40–50% відбулося зростання (оплати праці – Ред), в першу чергу, у бюджетній сфері.

"Це зобов'язання уряду, там було найбільше зростання зарплат, і це соціально справедливо: вчителі, лікарі, працівники культури, соціальної сфери отримували невеликі зарплати... Ми продовжимо це зростання у 2018 році... Підвищується мінімальна зарплата, а отже всі посадові оклади всіх бюджетників автоматично, плюс окремо на 25% ми гарантуємо збільшення зарплат освіті", – сказав Розенко

Він додав, що уперше за багато років Україна увійшла в новий рік практично без боргів по зарплаті бюджетникам. 

Нагадаємо, з 1 січня в Україні мінімальна заробітна плата зросла на 523 гривні – до 3723 гривень.