НОВИНИ

BellingCat: Бійці АТО вже мають летальну зброю з США

За даними ЗМІ, йдеться про гранатомети PSRL американського виробництва.

Дослідник Міжнародної групи слідчих Belligcat з питань Східної Європи та Євразії Арік Толер повідомив, що бійці батальйону "Азов" на Донбасі вже мають летальне озброєння з США. Про це він 8 січня написав у Twitter.

"Чимало шуму навколо офіційної згоди уряду США на продаж протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні, але на лінії фронту на Донбасі батальйон "Азов" "вже" має виготовлене у США летальне озброєння", – повідомив він.

За словами Толера, йдеться про гранатомети, які були у бійців "Азову" вже у липні 2017 року.

За даними "Голосу Америки", мова йде про гранатомети PSRL американського виробництва. Як з’ясували журналісти, компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети.

Як повідомлялося, 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.