НОВИНИ

У Німеччині розпочалися переговори щодо формування урядової коаліції

У будь-якому разі, уряд зможуть сформувати не раніше Великодня.

У Берліні в неділю, 7 січня, розпочалися переговори щодо формування урядової коаліції між Християнсько-демократичним союзом, Християнсько-соціальним союзом і Соціал-демократичною партією Німеччини.

«Я вірю, що це вдасться», - заявила голова ХДС Ангела Меркель перед початком переговорів, які проходять в штаб-квартирі СДПН, Willy-Brandt-Haus.

Вона зазначила, що проведена хороша підготовка до консультацій. За словами Меркель, завдання політиків - забезпечити умови, щоб протягом п'яти-десяти років жити в процвітанні і демократії.

Лідер СДПН Мартін Шульц запевнив, що його партія не має наміру позначати «червоні лінії» на переговорах, але їх результати прогнозувати не став.

Глава ХСС Хорст Зеєхофер пообіцяв постаратися «довести справи до хорошого кінця».

Чи вдасться партіям повторити Велику коаліцію, яка керувала країною попередні 4 роки, поки невідомо.

Читайте також: Меркель погодилася на союз з опозицією заради створення коаліції

Нагадаємо, що відразу після виборів 24 вересня соціал-демократи категорично відмовилися входити в уряд з консерваторами, однак після провалу переговорів з лібералами і Зеленими змушені були піддатися на вмовляння президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра.

Зондувальні переговори будуть короткими - до 12 січня. Якщо їхній результат буде позитивний, почнуться переговори по суті, включаючи розподіл портфелів. У будь-якому разі, уряд зможуть сформувати не раніше Великодня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.