НОВИНИ

Азаров сподівається за три роки добудувати космодром у Бразилії

Україна і Бразилія можуть реалізувати спільний проект з будівництва космодрому до 2014 року, прогнозує прем’єр-міністр Микола Азаров.

"З Бразилією мова йде про реалізацію дуже значного проекту з будівництва дуже великого космодрому",- заявив він українським журналістам за підсумками зустрічі з президентом цієї країни Ділмою Руссеф під час Боаоського азіатського форуму в Китаї у четвер, 14 квітня.

Крім того, йдеться про здійснення запусків української ракети-носія "Циклон-4", яка виводитиме супутники на космічну орбіту.

"Ми домовилися опрацювати цей проект до такого рівня, щоб у найкоротші строки – буквально за рік-два – його реалізувати", - наголосив він.

При цьому Азаров повідомив, що Україна братиме участь у всьому комплексі заходів з будівництва зазначеного космодрому, зокрема, у проектуванні, безпосередньо будівництві космодрому, а також надасть власні ракетоносії, братиме участь у будівництві та запуску спільних супутників.

"Україна братиме участь у проектуванні і будівництві космодрому: це ракетоносії, це спільні супутники, тобто Україна братиме участь у всьому комплексі робіт. Це надзвичайно велика робота на багато років", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, Україна і Бразилія в 2003 році підписали договір про довгострокове співробітництво щодо створення РКК "Циклон-4" для запусків космічних апаратів на бразильському Алкантарі. Реалізацію проекту здійснює створене в 2006 році українсько-бразильське СП "Алкантара Циклон-Спейс".

Восени минулого року розпочалося будівництво стартового майданчика ракетно-космічного комплексу "Циклон-4".

Космодром Алкантара розташований у північній частині Бразилії поблизу узбережжя Атлантичного океану. Він функціонує з 1997 року і призначений для запусків штучних супутників Землі. У майбутньому передбачається створення міжнародного комерційного космодрому.

Перший і поки що єдиний запуск ракети-носія з космодрому було здійснено 2 листопада 1997 року. У цей день стартувала бразильська ракета-носій із супутником SCD-2A. Пуск закінчився невдачею.

Нагадаємо, що два дні тому прем'єр РФ Володимир Путін запропонував спільне будівництво космодрому президентові України Віктору Януковичу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.