НОВИНИ

У Молдові суд тимчасово усунув Додона з посади через закон про пропаганду РФ

Суд вирішив, що президент порушив Конституцію, коли відмовився підписати закон про заборону російської пропаганди.

У Молдові в п'ятницю, 5 січня, Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про тимчасове усунення від посади президента Ігоря Додона, а його обов’язки тимчасово передати главі парламенту чи прем’єр-міністру. Про це повідомляє місцеве видання Avedarul з посиланням на рішення суду.

Так, суд вирішив, що Додон порушив Конституцію, коли відмовився підписати закон про заборону російської пропаганди.

В ухвалі йдеться про те, що в президента немає права вето і він має підписувати закони навіть якщо вони, на його думку, не відповідають Конституції.

Нагадаємо, 7 грудня в Молдові парламент прийняв законопроект щодо обмеження трансляції та ретрансляції російських телеканалів. Відповідну ініціативу підтримав 61 депутат. Законопроект спрямований на обмеження трансляції і ретрансляції на території Молдавії інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач з держав, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. 

Згодом, 20 грудня Додон відмовився затвердити законопроект та повернув його до парламенту.

Додамо, 2 січня президент Молдови Ігор Додон за рішенням суду був тимчасово усунений з посади через повторну відмову підписати указ про призначення нових міністрів і віце-прем'єрів в уряді під керівництвом Павла Філіппа. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.