НОВИНИ

Манафорт подав позов проти спецпрокурора, який розслідує втручання РФ у вибори США

Екс-керівник виборчої кампанії Трампа заявив, що Мюллер вийшов за рамки своїх повноважень, коли звинуватив його у відмиванні грошей та ухилянні від сплати податків.

Колишній голова виборчої кампанії американського президента Дональда Трампа Пол Манафорт подав до суду позов на спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує втручання РФ у вибори США, а також проти міністерства юстиції США і проти заступника генпрокурора Рода Розенстайна. Про це йдеться в документах суду, пише The Wall Street Journal.

Так, Манафорт стверджує, що Мюллер вийшов за рамки своїх повноважень, коли звинуватив його у відмиванні грошей та ухилянні від сплати податків. Крім того, екс-керівник виборчої кампанії Трампа звинуватив Розенштейна в тому, що саме він призначив Мюллера на посаду і, на думку Манафорта, також вийшов за межі своїх повноважень.

"Розслідування було зосереджене на офшорних бізнес-операціях пана Манафорта, які були проведені ще в 2005 році - приблизно за десять років до початку президентської кампанії Трампа", - йдеться в позові.

Манафорт закликав суддю окружного суду наказати Мюллеру припинити розслідування справ щодо його діяльності до початку президентської кампанії в США. 

Нагадаємо, у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

У жовтні правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків. На початку листопада суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту Манафорта. 

Як стало відомо 1 грудня, Манафорт уклав угоду зі слідством про звільнення з-під домашнього арешту під заставу $11,7 млн. Згодом, суд США звільнив його з-під домашнього арешту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.