НОВИНИ

Зіґмар Ґабріель: Миротворці мають бути озброєні та розміщуватися на всій території окупованого Донбасу

Тривале перемир'я є головною передумовою для того, щоби забезпечувати гідні умови життя для людей на окупованій території.

Миротворча місія Організації Об'єднаних Націй (ООН) має бути озброєною та розміщуватися на всій території Донбасу. Про це заявив федеральний міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним в середу, 3 січня.

Глава МЗС ФРН наголосив, що уряд РФ з одного боку пропонує запровадити місію ООН на Донбасі, а з іншого боку російська сторона відкликає своїх офіцерів з Спільного центру з контролю і координації (СЦКК). Він переконаний, що ці дії є сигналами, які не підходять один одному.

"Ми маємо спільне переконання, що необхідно запровадити міжнародну місію Організації Об'єднаних Націй на Донбасі, і це вимагає від нас зусиль, але обов'зковою умовою і метою повинно бути відновлення територіальної цілісності України", - наголосив Ґабріель.

При цьому, він заявив: "Довготривале перемир'я, а також відведення важкого озброєння вимагалося дуже часто і кожного разу ці умови порушувалися".

"Повинна бути озброєна і міцна миротворча місія ООН, яка перебуватиме на всій окупованій території, а не охороняти лише, як малочисельна група, представників ОБСЄ і перебувати лише на лінії зіткнення, інакше це буде так би мовити новий кордон в Україні", - наголосив Ґабріель.

"Ми будемо намагатися разом з нашими французькими партнерами, але також і з усіма країнами, які входять до Ради безпеки ООН (співпрацювати) для того, щоби запровадити справжню миротворчу місію ООН на Донбасі", - сказав глава МЗС ФРН.

За його словами, якраз тривале перемир'я є головною передумовою для того, щоби забезпечувати гідні умови життя для людей на окупованій території.

Нагадаємо, у вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.

Згодом спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що адміністрація американського президента Дональда Трампа виступає проти включення росіян до миротворчої місії ООН на Донбасі.