НОВИНИ

У Польщі розповіли, скільки прийняли переселенців з Донбасу

Загалом країна прийняла 1,5 млн українців.
Польща, за останній час, прийняла у себе 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч переселенці з Донбасу. Про це заявив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький.

“Я підкреслив на Європейській Раді і сьогодні ще раз про це скажу: країни Центральної Європи роблять багато для міграції, для послаблення напруги на східному фланзі ЄС, адже триває війна Росії з Україною, у нас (Польщі) дуже багато мігрантів і біженців з Чечні, і ми очевидним чином зменшуємо напругу в міграційній сфері”, - заявив Моравецький.

Він зазначив, що позиція Польщі і Угорщини вже декілька років не змінюється: національні країни повинні самостійно вирішувати, кого до себе приймати, а кого ні.

“Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому значна частина з них це люди, які втекли з територій, де тривають бойові дії - з Донбасу. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч - це люди, які втекли з цих територій”, - наголосив Моравецький, додаючи, що Польща докладає значних зусиль до послаблення міграційного тиску на сході Європи.

Як повідомлялося, в Україні станом на 4 грудня 2017 року взято на облік 1 488 051  переселенців або 1 210 499 сімей з Донбасу і Криму.